رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان از برخورد با ۵ واحد آلاینده ریخته گری و روکش زنی چوب طی گشت و پایش شبانه نیروهای این اداره در سطح شهرستان خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای غرب،شیدا اکار با اعلام این خبر، گفت: کارشناسان این اداره در پی مشاهده چندین مورد دود غلیظ در شهرک صنعتی قلعه میر طی گشت شبانه خود، با مراجعه به محل انتشار دود، با ۴ واحد ریخته گری آلاینده، که به دلیل عدم رعایت شروط زیست محیطی، از سوی این اداره اخطاریه زیست محیطی دریافت نموده اما همچنان با فعالیت شبانه موجبات آلودگی هوا را فراهم کرده، مواجه شدند، که طی پایش و بررسی کارشناسان و تذکرات شفاهی یکی از این واحدها با رفع مشکل موقت در سیستم فیلتراسیون اقدام به اصلاح عملکرد خود نمود.

وی در ادامه افزود: برای سه واحد ریخته گری دیگر که فاقد هرگونه تجهیزات کنترلی بوده و اخطاریه دریافت نموده بودند به دلیل ادامه روند آلایندگی، آخرین اخطاریه نیز صادر و در صورت عدم توجه و اقدام مثبت متصدیان، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

اکار با اشاره به مشاهده ۸ مورد پسماند سوزی در مناطق قلعه میر و خیرآباد طی گشت شبانه صورت گرفته، که به دلیل عدم حضور عاملین امکان برخورد قانونی میسر نگردید، تصریح نمود:در ادامه کارشناسان با یک مورد پسماندسوزی در واحد روکش زنی چوب برخورد و پس از خاموش نمودن آتش، به دلیل مشاهده تکرار تخلف از سوی این واحد طی گشت های گذشته، اخطاریه زیست محیطی مجدد برای متصدی متخلف صادر و ابلاغ می گردد. مسلما در صورت استمرار در ایجاد آلودگی، پرونده وی از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :