مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اسلامشهر با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات گفت: بنابر تحقیقات به عمل آمده این اتوبوس از سال‌ها قبل توسط بخش خصوصی و تحت مدیریت مالک اتوبوس مشغول به کار در حوزه دربستی و سرویس ادارات شده که سازوکار نظارت بر آن نیز مشمول دستورالعمل‌های نظارت بر اتوبوس‌های شهری نمی‌شود.

ابراهیم ابراهیم  در اسلامشهر با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و اظهارات یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: ناوگان حمل‌ونقل عمومی و اتوبوسرانی شهرستان اسلامشهر اتوبوس مازاد بر نیاز مجموعه ندارد و تنها در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اتوبوس‌های این مجموعه با شرایط ویژه و با رعایت چارچوب قوانین به بخش خصوصی واگذار شده و تحت نظارت این سازمان فعالیت دارند.

وی با اشاره به با توجه حجم بالای تردد میان اسلامشهر و شهر تهران افزود: تعداد اتوبوس‌های به‌کارگیری شده پاسخگوی نیاز مسافران نیست و امکان فعالیت اتوبوس‌های این سازمان، در خارج از خطوط تعیین شده وجود ندارد، همچنین هیچ اتوبوسی خارج از خطوط تعیین شده تحت عنوان دربستی و غیره فعالیت ندارد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اسلامشهر با اشاره به کمبود اتوبوس در ناوگان حمل‌ونقل عمومی اسلامشهر، ادامه داد: در سال جاری و در راستای بهسازی ناوگان اتوبوسرانی، تعدادی از اتوبوس‌های فرسوده سازمان با اعتبارات قابل توجهی مرمت و بازسازی شده و در برخی از خطوط تحت پوشش به‌کارگیری شده‌اند که برخی از آن‌ها طبق قرارداد در مالکیت بخش خصوصی است.

ابراهیم با اشاره به اینکه براساس اطلاعات موجود اتوبوس حادثه دیده مربوط به حوزه حمل‌ونقل عمومی شهر اسلامشهر نبوده تصریح کرد: بنابر تحقیقات به عمل آمده این اتوبوس از سال‌ها قبل پس از‌ اتمام قرارداد با شهرداری یکی از شهرهای استان، توسط بخش خصوصی و تحت مدیریت مالک اتوبوس مشغول به کار در حوزه دربستی و سرویس ادارات شده که سازوکار نظارت بر آن نیز مشمول دستورالعمل‌های نظارت بر اتوبوس‌های شهری نمی‌شود.

ایوب اعلایی رئیس شورایاسلامی اسلامشهر نیز ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدار دانشجویان واحد علوم و تحقیقات تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اسلامشهر، اظهار داشت: اظهارات عضو شورای شهر تهران نشان از عدم اطلاع و آگاهی ایشان از وضعیت ناوگان اتوبوسرانی اسلامشهر بوده که باید ایشان در نوع نگرش و دیدگاه خود تغییر اساسی ایجاد کند.

وی افزود: در زمان وقوع حوادث باید مجموعه مدیریت شهری و مسؤولین دستگاه‌های مختلف با ایجاد آرامش و رعایت صبر زمینه وحدت و همدلی بین مردم و مسؤولین را به‌وجود آورند.

رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی اسلامشهر ادامه داد: طی یک سال گذشته بالغ‌بر ۷۰ میلیارد ریال جهت نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اسلامشهر هزینه شده که تعداد ۵۰ دستگاه اتوبوس مدرن خریداری و اتوبوس‌های فرسوده قبلی بهسازی و نوسازی شده‌اند.

اعلایی خاطرنشان کرد: از مسؤولین استان به‌ویژه استاندار تهران به نمایندگی از مردم اسلامشهر درخواست دارم که نسبت به روشنگری، کشف حقایق و جلوگیری از هرگونه تنش در منطقه موضوع را بررسی و با متخلفین و مسببان حادثه برخورد کنند.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :