باحضور وزیر ارشاد اولین حوزه مجازی تولید محتوا در کاشان افتتاح شد.

 

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی(مدیر حوزه مجازی) در گفتگو با خبرنگار صدای غرب گفت : باتوجه به ضرورت تولید محتوا برای مخاطبان جوان و نوجوان در قالب های متنوع موجود مانند مستند ، انیمیشن ، بازی اندروید ، اپلیکیشن کتاب و همچنین لزوم پاسخگویی حوزه به شبهات مخاطبان ، مجموعه حوزه مجازی با همت تعدادی از طلاب و روحانیون فعال رسانه ای شکل گرفت.

باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت ورود حوزه به عرصه فناوری اطلاعات و استفاده از زمینه های توزیع محتوا این ضرورت، شکل وظیفه گرفت و طرح آموزش مبلغ رسانه در این مجموعه به عنوان مسئله اول و اولویت مجموعه مطرح شد .
دوره های آموزش خبر نویسی و آشنایی با فضای مجازی و پاسخ به شبهه و آشنایی با نرم افزارهای تولید محتوا بخشی از دوره های قابل توجه این مجموعه بوده و ادامه خواهد داشت .

حجت الاسلام مهدی اسماعیلی گفت : درمدت کوتاه تاسیس حوزه مجازی فعالیت های مختلفی به صورت فردی و جمعی با هزینه های شخصی و جهادی صورت گرفته که می توان از جمله تولید کتاب صوتی ،فیلم کوتاه برشمرد .

وی افزود :تولید ۲۵۰ کلیپ پاسخ به شبهه و هفت تیزر کوتاه و همچنین معرفی فیلم سازان جوان و تولید سه اثر فیلم کوتاه توسط آنها به سفارش یکی از نهاد های مذهبی با موضوع احترام و برگزاری کارگاه های آموزشی مانند :دوره آموزش مزاج شناسی، برگزاری دوره آموزش خبر نویسی تخصصی مقدماتی که به زودی زمان دقیق برنامه دوره های تکمیلی آن اعلام می شود،برگزاری دوره آموزش فعالیت در فضای مجازی و سواد رسانه ای و سلسه نشست های علمی و کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی،هماهنگی برگزاری دوره آموزشی پاسخ به شبهات ومعرفی طلاب توانمند در عرصه رسانه و فضای مجازی به متقاضیان برگزاری دوره های آموزشی از جمله فعالیت های دیگر به شمار می رود.

اسماعیلی ادامه داد:تولید کلیپ های پاسخگویی صوتی و تصویری از دیگر فعالیت ها بوده که ۲۵۰ کلیپ پاسخگویی به سوالات و شبهات توسط مبلغین محترم در فضای مجازی تهیه شد و در دسترس هست.

وی گفت:تولید بازی اندروید و عرضه آن به نام محنا و کربلا و همچنین طراحی ۲۳ بازی اندروید که امید واریم اگر موانع برطرف شوند بزودی انتشار یابند.
حجت الاسلام مهدی اسماعیلی با تاکید بر جدیت و حضور طلاب فعال بدون از دست دادن زمان برخی از اهداف آینده حوزه مجازی را تبیین کرد و افزود :جواب دادن کار باطل به تعبیر مقام معظم رهبری کارهای فرهنگی ،اجتماعی حق است که برای این مهم ،تربیت طلاب لازم است که به سه زبان فارسی ،عربی و انگلیسی و انتقال پیام دین در موضوعات مختلف و ارائه محتوا به روش جذاب به مخاطبان برای انتقال منابع و معارف ضروری است.

مدیر حوزه مجازی گفت تامین محتوا برای رسانه های فعال در این عرصه همچون خبرگزاری ها ، نشریات ، رادیو و تولید محتوای مورد نیاز رسانه ای در زمینه ساخت اپلیکیشن های پاسخگویی به شبهات،آموزش ، ارتقاء و توانمند سازی طلاب در زمینه پاسخ به شبهات به صورت آنلاین و آفلاین ،طراحی و تولید بازی های اندروید فرهنگی و اجتماعی ویژه سنین زیر ۱۵ سال و تولید نشریه و هفته نامه برای مخاطبان و آموزش های فنی حرفه ای مرتبط همراه با تولید محتوای مجازی و همچنین مدیریت و ساماندهی استعدادهای موجود است.

وی درپایان گفت:سایت حوزه مجازی با آدرس ww.howzehmajazi.ir طراحی شد اما متاسفانه به دلیل عدم تامین مالی ، در حال حاضرغیر فعال شده است اما امیدواریم که بزودی دوباره راه اندازی شود.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :