سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: تعزیرات حکومتی با توجه به امر حکومتی باید با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت کالاهای کشف شده محتکران را جهت تعادل‌سازی و کاهش قیمت اقلام مصرفی به بازار عرضه کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی با تأکید بر عرضه سریع کالاهای احتکار شده به بازار اظهار داشت: تعزیرات حکومتی با توجه به امر حکومتی باید با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت کالاهای کشف شده محتکران را جهت تعادل‌سازی و کاهش قیمت اقلام مصرفی به بازار عرضه کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه برخی از این کالاهای احتکار شده جزو کالاهای فاسدشدنی است از این‌رو برای جلوگیری از این امر دولت باید در اقدامی عاجل کالاهای کشف شده را روانه بازار کرده و ضمن آن نیز با سرمنشاء این‌گونه اقدامات برخورد و آن‌ها را به اشدّ مجازات برساند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رویکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه بیان کرد: پیشنهاد نمایندگان این است که کالاهای احتکار شده هر چه سریع‌تر توسط تعزیرات حکومتی و ادارات صنعت، معدن و تجارت در هر شهرستان‌ توزیع شود تا شاهد اُفت قیمت کالاها در کشور باشیم.

نوروزی افزود: فراخواندن تیم اقتصادی دولت به مجلس، استیضاح دو وزیر اقتصادی دولت و استعفای دو وزیر دیگر از اقدامات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای مقابله با بحران اقتصادی و مقابله با محتکران است.

وی در پایان در مورد ارزش پولی کالاهای احتکار شده خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ آماری در این زمینه به مجلس ارائه نشده است.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :