نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نامه عزل شهردار رباط کریم فاقد وجاهت قانونی است.

حجت الاسلام حسن نوروزی با اظهار تاسف از تداوم  اقدامات غیر قانونی ۴ تن از اعضای شورای شهر رباط کریم در خصوص انتشار نامه برکناری شهردار رباط کریم، افزود: ظاهرا این تعداد از اعضای شورای شهردر جریان نیستند که باید حداقل از ۷ عضو ۵ نفر آن ها در جلسات حضور داشته باشند، در حالی که در این جلسه تنها ۴ عضو نامه عزل شهردار را تنظیم و به استانداری ارسال کرده اند، که بنده به عنوان نماینده مردم شریف در این شرایط حساس سکوت نخواهم کرد.

وی با اشاره به این که یکی از دلایل این ۴تن عدم سکونت شهردار است، گفت: از آنجایی که طبق نص صریح قانون در خصوص موضوع سکونت شهرداران در محدوده قانونی شهر محل خدمت است، شهردار رباط کریم در جلسه ای که به همین منظور و در هفته های گذشته تشکیل شد، به صراحت و با مستندات قانونی سکونت خود را در محدوده قانونی شهر به اطلاع شورای شهر رساند.

نوروزی همچنین ادامه داد: شهردار فعلی رباط کریم که در سه ماه گذشته تلاش کرده است، دلیلی ندارد برکنار شود مگر این که بپرسیم هدف شما از این جابه جایی چیست و چه کسی را می خواهید بیاورید، بهانه های برخی اعضای مخالف شورا قابل قبول نیست.

نماینده مردم شهرستان های رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در چنین شرایط فصلی برکناری شهر به هیچ عنوان به خیر شهر و شهروندان نیست، بلکه باید در سایه اتحاد و همدلی  از مسئولان پشتیبانی کنیم.

وی در پایان تاکید کرد : طبق ماده ۶ همین آئین نامه که اعضای معترض شورا نسبت به آن استناد کرده اند، نظارت بر حسن اجرای آئین نامه مذکور با وزارت کشور است و عملا عزل شهردار به دلایل ذکر شده در این قانون و انتخاب سرپرست عملی فاقد وجاهت قانونی است.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :