رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر گفت: تلاش دشمن برای تضعیف راهپیمایی اربعین شکست خورده است.

سید محسن بلند نظر اظهار داشت: مردم و عاشقان اباعبدالله الحسین( ع) مانند سال های قبل پرشور و باشکوه در مراسم اربعین شرکت خواهند کرد، چرا که به خوبی می دانند، این مراسم مذهبی می تواند توطئه های دشمنان را خنثی کرده و اجازه ندهد، آن ها به مقاصد خود برسند.

وی با بیان این که دشمنان نیز تاثیرات مراسم اربعین حسینی بر خنثی سازی نقشه های شوم خود را می دانند، گفت: به همین جهت دشمن تلاش دارد، به هر شکل ممکن به این مراسم باشکوه ضربه وارد کند، اما با مشارکت و جدیت مردم، امسال نیز اربعین حسینی پرشور برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر اضافه کرد: در حادثه کربلا به خوبی دیدیم، که پس از ۵۰ سال بعد از رحلت پیامبر( ص) مردمی که از فرزند وی برای حکومت دینی دعوت کرده بودند، در برابر ایشان ایستادند، ضعف دین داری مردم و فاصله گرفتن از اهل بیت پس از رحلت پیامبر( ص) از عمده دلایل واقعه عاشورا بود، آلودگی مردم به گناه دلیل دیگر وقوع این حادثه بود، زمانی که سیدالشهدا(ع) خواست برای آن ها سخن بگوید، حاضر به شنیدن کلمه حق نبودند، چرا که شکم های آن ها از حرام پر شده بود.

بلند نظر تبلیغات دشمن را عامل سوم وقوع حادثه کربلا دانست و گفت: دشمن همواره از فضاها و غفلت ما بهترین بهره برداری را به نفع خود می کند، غفلت از دشمن سبب لطمه خوردن از او می شود، باید هوشیار باشیم و مقابله توطئه های دشمن بایستیم.

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :