رئیس اتحادیه آهن فروشان معتقد است که سازمان محیط زیست و جهاد کشاورزی مانع انتقال آهن فروشان هستند.

 

به گزارش صدای غرب از شهرستان بهارستان، امروزه مبلمان شهری نمایانگر فرهنگ و آداب مردم آن شهر و از مهم ترین شاخص های زیبایی هر شهری محسوب می شود، موضوعی که متاسفانه در شهرستان بهارستان به کلی فراموش شده است .

شهرستانی که خود را پیشتاز فرهنگ شور عاشورایی می داند متاسفانه در ظاهر خود چیزی برای بروز این ادعا ندارد و اگر فردی به این شهرستان وارد شود جز مغازه ها و گاراژ های آهنگری و آهن فروشی در ورودی بهارستان نخواهد دید .

این موضوع بارها مورد توجه مسوولین شهرستان قرار گرفته و حتی در سال ۹۲ زمینی هم روبروی دهستان اورین توسط اصناف بهارستان برای آهن فروشان این شهرستان خریداری شد ولی بعد از گذشت ۵ سال حتی یک مغازه هم در آن زمین ساخته نشده است.

میرزایی رئیس اتحادیه آهن فروشان بهارستان در توضیح این مطلب به خبرنگار صدای غرب می گوید: ما در سال ۹۲ توانستیم با تشکیل تعاونی والفجر مبلغی را از بین خود آهن فروشان و آهنگران جمع آوری کرده و زمینی را در جاده شهریار روبروی دهستان اورین خریداری کنیم.

وی ادامه می دهد: بعد از خریداری این زمین متاسفانه هیچ گونه همکاری از طرف سازمان محیط زیست و جهاد کشاورزی با ما انجام نشده است و استعلامات لازم صادر نگردیده تا کار ساخت و ساز مغازه ها انجام گردید و آهن فروشان ابتدای بهارستان به ان محل منتقل گردند.

لازم به گفتن است که جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان زمین خریداری شده توسط اتحادیه آهن فروشان را زمین کشاورزی می داند و از صدور هرگونه مجوز ساخت و ساز در این زمین امتناع می کند و شاید دلیل اصلی وقفه در انتقال آهن فروشان این مسئله می باشد.

رئیس اتحادیه آهن فروشان بهارستان ولی با رد ادعای جهاد کشاورزی، مدعی است که این زمین ۲۵ سالی می شود که بایر است و هیچ گونه کشت گیاهی در طول این سالها در این زمین انجام نشده و حتی این زمین سهمیه آب کشاورزی هم ندارد.

آسیب و خسارات آهنگری و ریخته گری ها بر روی محیط زیست مشکل دیگری است که صدای اداره محیط زیست بهارستان را تا آسمان بلند کرده و روزی نیست که خبر پلمپ کارگاهی از سوی این اداره منتشر نشود.

البته نباید فراموش کرد آهن فروشانی هم که برای خرید زمین پول پرداخت کرده اند از عدم انتقال خود به شدت گله مند هستند و پول خود را از دست رفته و خود را بزرگترین بازنده این اختلافات می دانند.

 

حال باید منتظر ماند و دید که این موضوع تا کجا ادامه خواهد داشت و آیا استعلامات و مجوزهای مورد نیاز انتقال آهن فروشان بهارستانی صادر می شود؟

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :