امام‌جمعه واوان گفت: دشمن تا ما را نابود نکند و تا اسلام را از بین نبرند دست برنمی‌دارند. اکنون نیز دل بستن به اروپا خطای بعدی است اروپا را یک جریان صهیونیستی اداره می‌کند اروپا نوکر آمریکا و جریان‌های صهیونیستی است آن‌ها به‌هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آیند و به خاطر ایران با آمریکا دشمنی نمی‌کنند.

امام‌جمعه واوان گفت: دشمن تا ما را نابود نکند و تا اسلام را از بین نبرند دست برنمی‌دارند. اکنون نیز دل بستن به اروپا خطای بعدی است اروپا را یک جریان صهیونیستی اداره می‌کند اروپا نوکر آمریکا و جریان‌های صهیونیستی است آن‌ها به‌هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آیند و به خاطر ایران با آمریکا دشمنی نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۱ خرداد با توصیه به تقوا به فضیلت‌های شب قدر اشاره کرد و گفت: همین‌که شب قدر سال گذشته به پایان رسید مقدمات استفاده از شب قدر امسال آغاز شد اما ما آن‌طوری که بایدوشاید نمی‌توانیم بهره ببریم. خداوند می‌فرماید ای پیامبر من در بهشت قصری دارم که خاص و ویژه است که ویژه کسانی هستند که شکم و زبان خود را زندانی کردند. در شب قدر حضور در مسجد توصیه‌شده است. شب‌زنده‌داری، تلاوت قرآن، توبه و استغفار، تجدید بیعت با امام زمان (عج) نیز ازجمله اعمال این شب‌ها توصیه‌شده است.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام علی (ع) گفت: در فضایل امیرالمؤمنین همین بس که جان پیامبر است. کسانی که حتی ولایت حضرت را قبول ندارند اعتراف به این فضیلت کردند. احمد بن حنبل به پسرش می‌گوید: علی جان پیامبر است. بفهمیم زیر پرچم چه کسی هستیم. زیر پرچم این آقا نمی‌توانیم هر کاری بکنیم.

امام‌جمعه اسلامشهر با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی گفت: امام خمینی شخصیتی است که در نجف با استعانت و توسل به محضر جدش امیرالمؤمنین انقلابی را رقم زد که ان شاالله زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی باشد. مقام معظم رهبری می‌فرمایند: امام به همه فهماند که انسان کامل شدن و تا نزدیکی‌های مرز عصمت رفتن ممکن است.

 

 

وی با اشاره به راهبرد امام راحل مقابله با استکبار و حکومت ستم‌شاهی گفت: ایشان چنان در مقابل دشمن ایستاد و با خلق ادبیات و تفکر قدرت بخش خود به دشمن حمله کرد. امروز در مباحث سیاسی باید از امام درس بگیریم امام به مبانی دشمن حمله می‌کرد ایشان از همان سال‌های ابتدای شروع مبارزه مسیر را ترسیم کرد و گفت ما درصدد گسترش نفوذ اسلام و کم کردن سلطه جهان خواران در جهان هستیم. ایشان می‌فرمودند: ما می‌خواهیم ریشه‌های سلطه را بخشکانیم.

خطیب نماز جمعه واوان با انتقاد از عده‌ای انقلابیون خسته گفت: امروز چرا برخی از انقلابیون خسته شده‌اند البته آنان خسته شدند ولی جوانان مؤمن و رویش‌های انقلاب خسته نیستند عده‌ای خسته شدند و می‌خواهند خستگی خود را به جامعه سرایت دهند اگر خسته شدید کنار بروید. هستند امروز هستند انقلابیونی که به این حرف‌ها اعتقاد دارند و امریکا را کدخدا نمی‌دانند و برای دشمنان اسلام ارزشی قائل نیستند.

وی با اشاره برجام و ایرادات آن گفت: چند سال معطل شدیم برای اینکه مسئله برجام و توجه به آن ما را از مسائل داخلی دور کرد ولی این موضوع برای ملت و سیاست‌مداران ما تجربه شد به شرطی که هم ملت و هم مسئولین نسبت به این تجربه توجه پیدا کنند در غیراینصورت باز همین مشکلات ادامه پیدا می‌کند امروز جنگ، جنگ اقتصادی است جنگ اقتصادی نیز عرصه ظهور اراده‌هاست ملت باید بااراده قوی و تکیه‌بر توان داخلی و بدون ناامیدی پیش برود.

امام‌جمعه واوان بابیان اینکه انقلاب اسلامی در کنار برخی ریزش‌ها رویش‌های زیادی نیز دارد افزود: انقلاب اسلامی چنان در دل اروپا و آمریکا نفوذ کرده ولی این را خیلی از مردم نیز باور ندارند. عده‌ای می‌خواهند مردم را ناامید کنند و بگویند ناتوانیم.

وی با تأکید بر اینکه نباید تصور کرد اگر رفتیم با دشمنان خود نشستیم آنان به ما خیروبرکت می‌رسانند چراکه در طول تاریخ این‌طور نبوده است خاطرنشان کرد: مردمی که امام حسن (ع) را یاری نکردند آیا از معاویه خیر دیدند؟ معاویه بعد از صلح تمام مفاد صلح‌نامه را نقض کرد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س) تأکید کرد: دشمن تا ما را نابود نکند و تا اسلام را از بین نبرند دست برنمی‌دارند. اکنون نیز دل بستن به اروپا خطای بعدی است اروپا را یک جریان صهیونیستی اداره می‌کند اروپا نوکر آمریکا و جریان‌های صهیونیستی است آن‌ها به‌هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آیند و به خاطر ایران با آمریکا دشمنی نمی‌کنند. امروز جنگ اراده‌هاست آن‌ها در حوزه اقتصادی ما را تهدید می‌کنند هدف اولشان این است که توان مقاومت ملی را بگیرند و بعد تسلط اقتصادی پیدا کنند و جریان‌های اقتصادی کشور را واپایش کنند. هدف چهارم آنان این است که بازسازی و توسعه علمی را از ما بگیرند.

وی وقتی ما راهبرد دشمن را فهمیدیم باید در مقابل او درست برنامه‌ریزی کنیم. برخی از افراد در پشت‌صحنه جریان‌های سیاسی مخفی می‌شوند و به مردم ضربه می‌زنند ما باید هوشیار باشیم و پشت‌صحنه جریانات را بشناسیم.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به حوادث رخ‌داده در مدرسه‌ای در تهران گفت: یک مورد هم اگر در مدارس ما اتفاق بیفتد موردقبول نیست و زیاد است اینجا امریکا نیست اینجا جایی نیست که قبله آمال عده‌ای است. یکی از ابعاد این مسئله این است که عده‌ای سینه سپر کنند و خود را دایه مهربان‌تر از مادر جلوه دهند. عده‌ای که مشهورند و مسئله حجاب و اجباری بودن آن را مخالف‌اند و حامی سند ۲۰۳۰ هستند، کسانی که خود مروج اباحه گری، سگ بازی، موسیقی حرام، ازدواج سفید و جشن طلاق هستند اخلاق شده‌اند. این مسئله چه ارتباطی به مسئله انقلاب دارد؟ شما نوع پوشش و رفتار این‌ها را در شبکه‌های اجتماعی ببینید. ما بافرهنگ غربی مخالفیم و شما تازه به خود آمدید؟ این حادثه ثمره همان فرهنگ است.

 

Print Friendly, PDF & Email

این خبر را به اشتراک بگذارید :